Освіта в тренді(Англійська)

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ 2023: ВИКЛИКИ І ДОСВІД

    На початку квітня ЦПРПП м. Києва запросив вчителів-практиків до участі у
марафоні «НМТ-2023: практичні поради з підготовки». Запрошені спікери
проаналізували демонстраційні варіанти тесту з кожного предмету,
акцентували увагу на особливостях цьогорічного НМТ та можливих викликах
для учнів і вчителів.
    Соломатіна Вікторія Віталіївна — вчитель англійської мови, спеціаліст вищої
категорії, вчитель-методист спеціалізованої школи №135 з поглибленим
вивченням англійської мови Шевченківського району м. Києва,
    Вітковська Людмила Володимирівна — сертифікований екзаменатор ЗНО,
вчитель англійської мови, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист
спеціалізованої школи №173 Солом’янського району м. Києва 
поділилися ефективними стратегіями підготовки до НМТ-2023 з англійської
мови.
    Додаткові поради від вчителів можна знайти на платформі Нової української
школи у статті «Готуємося до НМТ з англійської, німецької та французької: лексика, помилки, правильне читання текстів».

Багато закладів освіти прагнуть знайти міжнародних партнерів, але не всі знають з чого почати.   

На це запитання та багато інших знають відповіді координаторки Всеукраїнських і міжнародних ініціатив – Ліпчанська Ірина Миколаївна та Данилова Оксана Євгенівна.

З 2008 року Ірина Миколаївна та Оксана Євгенівна спільно з міжнародними партнерами ініціювали, розробили та успішно реалізували низку міжнародних проєктів, п’ять з яких отримали високе визнання міжнародних експертних комісій і грантову підтримку.

   Команда Центру започаткувала вебінари з учителями і фасилітаторами районів, які мають цінний досвід впровадження реформи НУШ.  Для того, щоб розуміти які виклики і перспективи очікують вчителів англійської мови у 5 класі, варто розглянути як реалізується реформа НУШ у початковій школі.                                                    Незважаючи на те, що молоді, проте, талановиті, творчі та відкриті до спілкування вчителі Юлія Барміна (ЗЗСО № 329 «Логос» Дарницького району) і Аліна Швець (ЗЗСО № 177 Солом’янського району) поділилися досвідом як реалізувати узгоджену наступність між початковою і базовою середньою освітою, знайомий учням початкової школи арсенал методів і технологій та як його урізноманітнювати у середній. Познайомили з різними способами оцінювання та прийомами які дозволяють поступово перейти від формувального, рівневого оцінювання до поточного, тематичного і семестрового, тобто бального.                                                   Учасники вебінару мали нагоду впевнитися, що реформа НУШ дає більше свободи дій у навчальному процесі, але для творчих педагогів – це виклик, адже майстерність не знає меж!                                                                                        Переглянути вебінар можно на каналі YouTube ЦПРПП м.Києва https://www.youtube.com/watch?v=tXjaXhyvkD8

Головань Марія Олегівна — перекладачка, вчителька вищої категорії гімназії-інтернат №13 Солом’янського району м. Києва. Вона — уособлення креативу, працьовитості, цілеспрямованості та чуйності до своїх учнів. Марія Олегівна — людина, яка надихає та надихається своєю роботою, адже вона прислухається до дітей та підтримує будь-які починання, амбіції.  

Пані Марія — членкиня творчої групи  освітнього проєкту «УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА В КОМІКСАХ» створеного за підтримки Українського культурного фонду, авторка англомовного варіанту коміксів.